Poparcie Porozumienia dla Praworządności przez całą demokratyczną opozycję

7 grudnia pod budynkiem Sądu Najwyższego odbyła się konferencja prasowa uczestniczek i uczestników Porozumienia dla Praworządności. Mamy to. Dziesięć partii demokratycznej opozycji parlamentarnej, równościowo, bez dyktatu jakiejkolwiek, od Platformy po PPS, od Polski 2050 po Nową Lewicę, od Nowoczesnej po Razem, od Zielonych i Inicjatywy Polskiej po PSL i UED, po raz pierwszy występuje jednoznacznie, bardzo konkretnie na rzecz naprawy ważnego obszaru państwa i gwarantuje, że zrobi to tak, jak trzeba. I to tego najważniejszego obszaru – praworządności.

Jakub Kocjan, Akcja Demokracja: – Podpis pod Porozumieniem dla Praworządności to poręka. Przyrzeczenie, że nie będzie zgniłych kompromisów z praworządnością, gdy przejmiecie władzę. Że nie zdradzicie obywateli i obywatelek, walczących tyle lat na ulicach. Że nie będziecie kupczyć z PiS naszą wolnością i Konstytucją. Że żadne z Was nie poprze rebrandingu Izby Dyscyplinarnej a la Morawiecki, jej prostej likwidacji bez dotknięcia problemu neoKRS dla samego PR i funduszy. To my, dzięki temu porozumieniu, odzyskamy miliardy euro, które ukradli nam Ziobro, Kaczyński i Manowska.

W ramach Porozumienia dla Praworządności powołany został zespół roboczy. Przedstawicielki, przedstawiciele wszystkich sił prodemokratycznych w parlamencie oraz organizacji społecznych spotykają się, żeby działać na rzecz przywrócenia praworządności w Polsce. Efektem działania ponad podziałami będzie projekt zmian w prawie, opracowywanych na bazie materiałów przygotowanych przez Stowarzyszenie Sędziów Iustitia. Prace ruszają już teraz, by projekt mógł zostać skierowany do prac w parlamencie jak najszybciej.

Obejrzyj transmisję z konferencji:

Dodaj komentarz